Vaikai

Kad jūsų vaikas natūraliai įtrauktų fizinį aktyvumą į savo gyvenimą, reikia kelių dalykų: rodyti pavyzdį, sportuoti kartu, užtikrinti, kad sportuoti būtų smagu, ir skatinti, o ne versti sportuoti. Su sportu susijusi veikla.

Svarbu derinti šiuos skirtingus pavyzdžius savo vaikui, nes vaikai mokosi iš jūsų veiksmų, todėl vien teiginio, kad fizinė sveikata yra svarbi, nepakanka, kad paskatintumėte jo meilę komandiniam sportui. Parodydami, kaip sportas gali įvairiapusiškai teigiamai juos paveikti, dar labiau motyvuosite juos įtraukti sportą į savo gyvenimą vyresniame amžiuje.

Rodykite pavyzdį

Nepamirškite, kad vaikai yra kempinės, kurios gyvenimo supratimą perima stebėdamos savo tėvus. Tai gali būti ir palaima, ir prakeiksmas – kas nėra girdėjęs frazės „daryk, kaip aš sakau, o ne kaip aš darau”? Jei vairuojate kaip maniakas arba virtuvėje paliekate netvarką, didelė tikimybė, kad jūsų vaikas vėliau imituos tokį elgesį.

Panašiai, jei jūsų vaikas matys, kad visą dieną tinginiaujate ant sofos ir žiūrite televizorių, jis turės mažai priežasčių manyti, kad fizinis aktyvumas yra tikrai svarbi gyvenimo dalis. Pradėkite įrodinėti sporto vertę.

Sportuokite kartu

Niekas nėra taip amerikietiška, kaip beisbolo kamuolio mėtymas kartu su vaiku, tačiau to nauda yra kur kas didesnė nei kokybiškai praleistas laikas kartu.

Vaiko polinkis sieti sportą su pramoga prasideda nuo jūsų, tėvų. Kadangi vaikas normalaus elgesio supratimą susidaro stebėdamas jūsų elgesį, perduokite jam sporto svarbą kartu užsiimdami smagia sportine veikla.

Išmokykite vaiką važiuoti dviračiu, o tada ženkite dar vieną žingsnį ir kartu leiskitės į pasivažinėjimus dviračiais. Tai gali būti paprastas pasivažinėjimas gatve arba nuotykių kupinas pasivažinėjimas per mišką kalnų dviračiais. Įsigykite krepšinio lanką ir išmokykite vaiką driblingo ir šaudymo pagrindų. Jei jums labiau patinka eiti į sporto salę, pasiimkite vaiką su savimi ir suraskite jam smagių užsiėmimų.

Normalu vaikus supažindinti su sporto šakomis, kurios jums patiems labiausiai patinka. Tačiau laikui bėgant atidžiai stebėkite savo vaiką ir stebėkite, ar jam atrodo, kad jam smagu. Visiškai įmanoma, kad jūsų mėgstama sporto šaka jų visai nesudomins, ir tai visiškai gerai – tiesiog būkite pasiruošę tai priimti ir pereiti prie kito varianto. Pabandykite supažindinti juos su daugybe skirtingų sporto šakų ir pažiūrėkite, ar jie iš prigimties linksta į vieną iš jų.

Tegul tai būna smagu

Niekas nemėgsta prievolės. Kaip vaikai mokosi, kad sportas yra svarbus, stebėdami, kaip juo užsiima jų tėvai, taip jie taip pat mokosi, kad sportas yra smagus, stebėdami, kaip žmonės mėgaujasi juo užsiimdami.

Kai mokote vaiką krepšinio, beisbolo ar bet kurios kitos sporto šakos, atsispirkite norui daryti per didelį spaudimą. Vietoj to, laikykitės lengvo požiūrio ir į viską žiūrėkite su humoru. Vaikas nebus suinteresuotas mokytis tinkamos metimo technikos, jei iš pradžių nesimėgaus žaidimu – todėl pirmiausia pasirūpinkite, kad jam būtų smagu.

Štai keletas būdų, kaip sportą vaikams paversti smagiu:

Sukurkite savo mini žaidimus iš sporto šakų.

Pavyzdžiui, įsivaizduokite, kad kartu su šešiamečiu sūnumi žaidžiate krepšinį. Pastebėjote, kad jam patinka mesti kamuolį į viršų kuo aukščiau, o tada bėgti jo gaudyti, kol jis dar neatsitrenkė. Tikėjotės, kad dabar jis jau išmoks pataikyti metimus nuo baudų metimo linijos, bet ši svajonė nepasiteisina.

Tegul vaikas pasikviečia savo draugus ir kartu sportuoja.

Vaikams patinka žaisti žaidimus vieniems su kitais, o pakviesti draugų grupę žaisti yra puikus būdas ugdyti meilę sportui.

Pagalvokite, kaip galite prisidėti prie to, kad jūsų namai taptų gera vieta vaiko mėgstamai veiklai. Ar netoliese yra futbolo aikštė? Ar turite kiemą, kuriame galima žaisti futbolą ar beisbolą? Ar turite miško, kuriame galėtumėte įrengti takus? Ar jūsų įvažiavimas pakankamai didelis, kad galėtumėte pastatyti krepšinio lanką – į žemę arba ant namo šono?

Išlikite pozityviai nusiteikę sporto atžvilgiu – neleiskite pasireikšti nusivylimui.

Nė vienas vaikas nenori nusivilti suaugusiuoju. Pasirūpinkite, kad visada išliktumėte optimistiški ir padrąsinantys dėl sporto. Dažnai šypsokitės ir neleiskite, kad nuotaika taptų niūri, nes tai gali sukelti spaudimą ir net palikti vaikui ilgalaikį neigiamą įspūdį. Juk nenorite, kad sportas jiems asocijuotųsi su nusivylimu tėvais ar treneriu.

Nepamirškite, kad vaikai turi trumpą dėmesio trukmę.

Neįsivaizduokite, kad per ilgai susikoncentruosite į vieną ar kitą veiklą. Vaikai pavargsta nuo veiklos, kai ji užsitęsia per ilgai.

Nenuvertinkite „vau” efekto, kurį suteikia sporto žiūrėjimas kartu

Be to, bendras ėjimas į sporto varžybas skatina tarpusavio ryšį ir gali ugdyti norą tapti komandos dalimi. Eikite į krepšinio rungtynes ir smagiai jas stebėkite kartu. Kuo daugiau gerų prisiminimų, susijusių su sportu, tuo didesnė tikimybė, kad jūsų vaikas kada nors norės prisijungti prie šios pramogos.