Poroms

Meilė. Kai pirmą kartą įsimylėjote savo sutuoktinį, niekada nemanėte, kad galite ką nors mylėti labiau. Jie buvo viskas. Jūsų santuoka buvo aukščiausia jūsų prioritetų sąraše. Ir jie privertė jus jausti visus jausmus, kad ir kur ar ką darytų. Jų prisilietimas, kvapas ir balsas – užteko tik užuominos apie juos, ir jūsų diena iš niūrios tapdavo linksma. Prisipažinkite. Jūs šypsotės vien apie tai pagalvoję.

Bet senas eilėraštis: Pirmiausia ateina meilė, paskui santuoka, o tada kūdikis vežimėlyje – atrodo, kad tai teisinga. Kadangi kūdikiai, atrodo, seka po minėtos meilės rūšies, ir dažnai moterims, meilė, kurią dabar jaučiate savo kūdikiui, kartais gali užgožti jūsų meilę partneriui. Nes dabar kūdikio prisilietimas, kvapas ir kūkčiojimas jums kelia drugelių jausmą, net jei jo kvapas – tai purvinos sauskelnės. (Žinau, kad tai keista, tiesa?)

Ir, žinoma, vis dar mylite savo partnerį. Be galo. Tačiau tas didžiulis noras rūpintis savo mažyte būtybe ir gilus atsakomybės jausmas, kurį jaučiate, kad ji būtų saugi ir sveika, atrodo, yra svarbesni už visus kitus žmones. Tai apima ir jūsų sutuoktinį bei jo poreikius. Ir tai atrodo teisinga ir sąžininga. Juk kūdikis turėtų būti pirmoje vietoje, tiesa?

Na, ne visai taip. Vaikams emociškai naudinga, kai jų tėvai yra geros ir laimingos nuotaikos. O santuokos gali išlikti geros ir laimingos tik tada, kai žmonės nusprendžia pirmenybę teikti santykiams. Taigi, nors visada turėtumėte tenkinti kūdikio poreikius, tai nereiškia, kad visada turėtumėte teikti pirmenybę kūdikiui prieš savo santykius. Tiesą sakant, skirdami laiko savo santuokai išlaikyti tvirtą, suteikiate savo vaikui daugiau galimybių būti emociškai laimingam ir sveikam. Kitaip tariant, kai pirmenybę teikiate savo santykiams, esate geras tėvas.

Štai penki būdai, kaip išsaugoti tvirtą santuoką po kūdikio

Eikite į pasimatymus.

Tai jau girdėjote anksčiau, bet aš pakartosiu. Pasimatymai su sutuoktiniu po kūdikio turi tokią didelę vertę ir gali būti lengvai priimami kaip savaime suprantamas dalykas. Žinoma, galbūt negalėsite išvykti savaitgaliui. Vis dėlto, net jei galite išsisukti trims valandoms, kad greitai pavakarieniautumėte ir nueitumėte į „Target” be kūdikio, tai gali būti pakankamai laiko suaugusiųjų pokalbiui, kuris gali paskatinti taip reikalingą bendravimą ir ryšį apie gyvenimą!

Išlaikykite perspektyvą, kai kalbama apie stresą.

Nieko nėra sunkiau už miego trūkumą ir verkiantį kūdikį. Dėl jų du vienas kitą labai mylintys žmonės gali norėti elgtis vienas su kitu kaip su priešais, ypač dar neišgėrę pirmojo puodelio kavos ryte po ilgos nakties, praleistos budint su kūdikiu. Užuot ieškoję priežasčių jaustis nusivylusiems vienas kitu, būkite protingesni už miego trūkumą – priminkite sau (garsiai, jei reikia), kad nauji kūdikiai susiję su daugybe permainų ir pokyčių. Tai reiškia, kad nusivylimą, kurį jaučiate, nebūtinai sukelia vienas kitas, bet pokyčiai. Kartais tiesiog garsiai išsakydami visus pokyčius galite išlaikyti perspektyvą. Pavyzdžiui, „Dabar jaučiuosi irzlus, nes esu pavargęs” yra daug geriau nei „Tu mane dabar erzinai”.

Pagirkite sutuoktinį už tai, ką jis daro gerai.

Vienas iš geriausių būdų išlaikyti tvirtą santuoką – žiūrėti į save kaip į partnerystę su sutuoktiniu. Augindami žmogų esate komanda. O tai reiškia, kad kiekvienas turite skirtingus vaidmenis ir būdus, kuriais prisidedate prie auklėjimo. Skirkite laiko pastebėti unikalius dalykus, kuriuos daro jūsų partneris ir kurie padeda jūsų vaikui jaustis mylimam arba padeda jums jaustis palaikomiems.

Jei jūsų sutuoktinis puikiai pastebi, kada kūdikį reikia maudyti, ir jį maudo, leiskite jam žinoti, kad tai vertinate. Be to, jei jis gerai plauna indus, kad galėtumėte maudyti kūdikį, pasakykite jam apie tai. Jei jis trina jums kojas, o jūs dar neradote akimirkos padėkoti, dabar yra puikus metas. Komplimentai motyvuoja žmogų ir toliau daryti tai, už ką jį pagirsite. Taigi parašykite raštelį, nusiųskite žinutę arba pašnibždėkite jam į ausį ką nors mielo.

Skirkite laiko prisiglausti.

Nors kartais paskutinis dalykas, kurio trokštate po to, kai visą dieną laikote kūdikį, yra daugiau prisilietimų, tačiau rasti laiko prisiglausti prie partnerio yra ypatinga. Ir nors tai atrodo maža, tai lengvas būdas be didelių pastangų pajusti ryšį su sutuoktiniu. O jei galite net tyčia nuleisti kūdikį, kad galėtumėte jį greitai apkabinti, tai dar geriau. Taip parodysite jam, kad esate ne tik tėvai, bet ir vienas kitą mylintys partneriai. Auginant mažus žmogeliukus reikia tvirtos partnerystės!

Toliau darykite tai, ką darėte iki kūdikio.

Kad ir kaip smagu rūpintis nauju kūdikiu, jūsų santuokai sveika tęsti tai, ką darėte kartu iki kūdikio atsiradimo. Jei mėgote kartu žaisti kortomis, žaiskite kortomis. Be to, jei jums patiko bėgioti, skirkite laiko mankštai kartu. Tai svarbu, nes ilgalaikius santykius palaiko partneriai, kuriems patinka gyventi kartu. Todėl nepraraskite bendrų interesų, kurie kadaise jus suartino, nes jūsų vaikai nori, kad būtumėte kartu visą gyvenimą!